середа, 11 грудня 2019 р.

День відкритих дверей у Комунарському суді


         11 грудня 2019 року в Комунарському районному суді м. Запоріжжя, в рамках відзначення Всеукраїнського тижня права, відбувся День відкритих дверей.
          Цього разу до суду завітали учні 9 класу Запорізького академічного ліцею № 23, директор школи Володимир Майоров, а також вчитель історії та правознавства Наталія Ланько, яка за сумісництвом є присяжною.
         Захід розпочався з екскурсії приміщенням суду. Керівник апарату суду Людмила Заїченко ознайомила гостей з порядком пропуску осіб до приміщення суду, розповіла про інформаційний стенд та веб-сторінку суду, а також про роботу канцелярії.
       Під час екскурсії школярі оглянули приміщення канцелярії, кабінет одного з суддів та познайомились із секретарем судового засідання Діаною Уляницькою та помічником судді Ольгою Коверник, які розповіли дітям про свою роботу.
        На завершення екскурсії, гості завітали до зали судових засідань, де їх привітав голова суду Олександр Фунжий та розповів про судову систему України, роботу суддів та функціонування суду в цілому.
       Далі захід відбувався у формі модельного судового засідання з розгляду кримінального провадження. Школярам випала можливість на собі відчути, як це бути суддею, секретарем судового засідання, прокурором, адвокатом та свідком.
     За регламентом діти завчасно отримали фабулу справи та мали час, аби вивчити та дослідити всі нюанси для прийняття законного рішення.
       Варто відмітити, що учасники серйозно віднеслися до поставлених перед ними задач та ґрунтовно підготувалися до інтерактивної гри. В якості експертів дітям допомагали, аналізували хід модельного судового засідання та підбивали підсумки – суддя-спікер Роман Холод, суддя Марія Дмитрієва, адвокат Володимир Желтобрюхов та прокурор Олександра Журавльова.
      «Бути суддею – важко!» - такий висновок зробили учні!
       Дякуємо дітям за активну участь, керівництву школи та вчителям за сприяння підвищенню рівня правової культури серед молоді, колегам з прокуратури і адвокатури за сприяння підвищення довіри до правосуддя.
Немає коментарів:

Дописати коментар